
Rijkswaterstaat sluit vanaf woensdag 20 mei tijdelijk de oprit van de A28 bij Hoogeveen richting Meppel af. De maatregel moet zorgen voor minder verkeersdrukte, sluipverkeer en onveilige situaties in Hoogeveen tijdens de werkzaamheden aan de snelweg.
Sinds eind april is de A28 tussen Fluitenberg en knooppunt Hoogeveen in zuidelijke richting afgesloten vanwege groot onderhoud. Daarbij wordt onder meer gewerkt aan nieuw asfalt, viaducten en de tunnel bij Hoogeveen. De afsluiting zorgt volgens de gemeente Hoogeveen voor extra verkeersdrukte in de stad.
Drukte in Hoogeveen
Hoewel verkeer officieel wordt omgeleid via onder meer de N372, de Weg om de Oost en de A37, kiezen veel automobilisten ervoor om via Hoogeveen naar de oprit van de A28 te rijden. Dat leidt volgens de gemeente tot overlast in woonwijken en gevaarlijke verkeerssituaties.
Na overleg tussen de gemeente Hoogeveen en Rijkswaterstaat is besloten om de oprit richting Meppel voorlopig af te sluiten. Daarmee willen de partijen voorkomen dat weggebruikers de ingestelde omleidingsroutes alsnog proberen te omzeilen via Hoogeveen.
Hoogeveen-Oost
De afsluiting geldt alleen voor verkeer richting Meppel en Zwolle. Weggebruikers krijgen het advies om via aansluiting Hoogeveen-Oost en de A37 te rijden. Tijdens de spitsuren kan dat volgens Rijkswaterstaat wel zorgen voor extra reistijd.
De werkzaamheden aan de A28 duren naar verwachting tot maandag 8 juni om 06.00 uur. Daarna wordt de snelweg weer volledig opengesteld voor verkeer.