De burgemeester van Hoogeveen is klaar met de overlast door jongeren in het centrum van de stad. De afgelopen dagen zijn er meerdere incidenten geweest waarbij met fatbikes wordt rondgereden, voorbijgangers worden geïntimideerd en vuurwerk wordt gegooid en afgestoken. Politie en handhaving hebben meerdere keren ingegrepen.

“Ik ben er klaar mee”, zegt burgemeester Martijn Breukelman. “Dit gedrag is onacceptabel en moet stoppen. Het gaat om meer dan hinder of geluidsoverlast. Vuurwerk naar mensen gooien kan ernstig letsel veroorzaken.”

Cameratoezicht
De gemeente werkt samen met de politie en handhaving om de overlast aan te pakken. Ook wordt ingezet op cameratoezicht in het centrum en jongerenwerk. “We zetten zowel in op handhaving als op de verbinding met jongeren zoeken en voorkomen dat situaties verder escaleren. Maar waar grenzen worden overschreden, treden we op.”

Jongeren en ouderen aangesproken
Van een aantal jongeren die bij de overlast betrokken zijn, zijn inmiddels de namen bekend, laat de gemeente weten. Zij en hun ouders krijgen een brief van de burgemeester. Ook krijgen enkele jongeren bezoek van de politie en gemeente.

“Ouders hebben een belangrijke verantwoordelijkheid voor het gedrag van hun kinderen en ik verwacht dat zij die verantwoordelijkheid ook nemen”, zegt Breukelman.

Afhankelijk van de situatie kan een gebiedsverbod worden opgelegd. Als jongeren strafbare feiten hebben gepleegd, kan ook strafrechtelijk worden opgetreden.